Bakırın bilinen faydalarının yanında bitkinizin daha iyi beslenmesi için,
EC FERTILIZER

Bakır fosfitten oluşan pomo COPPO, iletim demetlerinde meydana gelen tıkanıklığı giderirken tedavi edici ve bakır yönünden besleyici özelliği olan bir üründür.
Bitki tarafından hızlı ve kolay alınabilen, fungal ve bakteri kaynaklı patojenlere karşı öldürücü etkisinin yanında bitkide meydana gelen arazları gideren çok yönlü bir üründür. Sistemik olması ve kalıntı bırakmaması nedeniyle bitkinin her döneminde rahatça kullanılabilir.

Ayrıca içeriğindeki fosfit sayesinde damlama sulama sisteminden kullanıldığında kılcal köklenmeyi ve çiçeklenmeyi teşvik eder.

Garanti Edilen İçerik

İÇERİK % W/W
Suda Çözünür Bakır(Cu) 6

Hazırlanması ve Uygulama Şekli

Sabah erken saatlerde veya akşam üzeri uygulanmalı. Yağmurlu ve rüzgarlı havada uygulama yapılmaz.
Depo yarıya kadar su doldurulur. Önerilen dozda gübre ayrı bir kapta 1/10 oranında su ile karıştırıldıktan sonra depoya konur ve karıştırılır. Depo, su ile tamamlanarak bitkilere pulverize edilir. Damlama sulama sistemleri ve yağmurlama sulama sistemleri ile kullanılabilir.

Depolama Şartları

Orijinal ambalajında normal şartlar altında (serin ve kuru ortamda) muhafaza ediniz. Ürünü direkt güneş ışığına maruz bırakmayınız. Normal şartlarda en az 3 yıl süre ile fiziksel ve kimyasal özelliklerini muhafaza eder. Depolama sıcaklığı +5/+35 °C arasındadır.

Uygulama Dozları

Yapraktan Uygulama: 100 - 150 ml / 100 lt su
Topraktan Uygulama: 1 lt / dekar

Uygulanması Tavsiye Edilen Bitkiler

Domates, biber, hıyar, patlıcan, lahana, kabak, tüm fasülyeler, nohut, brokoli, marul, maydonoz, tere, roka, kereviz, havuç, patates, şekerpancarı, soğan, sarımsak, çeltik, arpa, buğday, mısır, pamuk, soya, yonca, karnabahar, üzüm, kavun, karpuz, çilek, muz, yerfıstığı, antepfıstığı, fındık, zeytin, badem, kiraz, vişne, kivi, kayısı, şeftali, elma, armut, erik, ceviz, narenciye, süs bitkileri vb.

Uyarılar

  • Asla uygun doz miktarını aşmayınız. Sadece gerekli yerlerde kullanınız.
  • Kullanmadan önce etiketi okuyunuz. Koruyucu eldiven ve maske kullanınız.
  • Çocuklardan ve gıdalardan uzak tutunuz.
  • Deri ve göz ile temasından kaçınınız ve teması halinde bol su ile yıkayınız.
  • Toprak ve/veya yaprak analizi yaptırılarak gübre kullanılması tavsiye edilir.

Üretici Beyanı

İmalatçı firma, tavsiyelerine uyularak kullanıldığında ürünün kalitesini garanti eder. Ancak hatalı kullanım ve karışımdan dolayı doğabilecek olumsuzluklar firmanın garantisi dışındadır. Hatalı kullanım ve depolama şartlarından kaynaklanabilecek sorunlar kullanıcının sorumluluğundadır.

Piyasaya sunacağımız ürünün içeriği etiket bilgileri ile tescil belgesindeki değerlerin aynısı olacağını taahhüt eder, aksinin ispatı halinde 4703 sayılı kanuna göre hakkımızda yapılacak cezai işlemleri kabul ederiz.

Tescil No: 30252
Lisans No: 1975